Tajomné mestá II. – Bratislava

Bratislava – hlavné mesto Slovenska. Mesto s bohatou históriou. Keď som začal písať tento článok nemohol som ani tušiť, že po čase tu budem žiť.

Asi pred rokom a pol vznikla prvá fotka tohto článku. Chcel som, aby o Bratislave písal niekto, kto má k nej trošku aj citový vzťah, niekto kto sa v nej narodil, vyrastal a žije v nej celý život, ale aj niekto kto toho precestoval toľko, že má dostatočný nadhľad nad vecou. A tak som poprosil jedného dlhoročného kamaráta, nech mi napíše sprievodný text k mojím fotkám. Lenže osud bol k tomuto článku nemilosrdný (tak ako k celej stránke) a celý tento “projekt” upadol tak trochu do zabudnutia.

A tak čas plynul. V lete som si našiel prácu a presťahoval som sa do Bratislavy. Vzniklo aj nové logo nad ktorým som rozmýšľal dovtedy, čo fotím. Ale dokončiť tento článok nebolo kedy. Len občas som si na prechádzku bratislavským Starým Mestom zobral svojho “Olyho” a spravili sme pár záberov. Teda spravil ich on. Ja som len stláčal spúšť.

Občas, keď som mal trošku času, som sa k tým fotkám vrátil. Trošku sa s nimi pohral, pridal na Facebook, ale dokončiť tento článok mi proste nebolo súdené. A aj kamarát zrejme zabudol na to, že mi sľúbil pár viet k mojím fotkám. Jednoducho na veľké editácie nebol čas a niekedy ani chuť.

A tak som sa len prechádzal po meste a sem tam dačo cvakol. Inšpiroval sa krásami stredovekej architektúry. Nasával históriu mesta, kde sa “varili” dejiny nielen Slovenska ale niekedy aj celej Európy. Viem, znie to trošku pateticky, ale nie som rodený Bratislavčan. Nemám k tomuto mestu taký vzťah. Stále som len cudzinec vo veľkom meste. Aj keď z pôvodne historického cestopisu sa stáva trošku iný článok…

A možno raz príde čas aj na ten plánovaný článok…

Facebook

 

This entry was posted in Albumy, Články. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>